Hoppa till sidans innehåll

Resultat Boforsloppet/Letävsträffen

22 APR 2013 10:13
10-talet KOKare styrde i helgen kosan mot Karlskoga för att delta i 2 tävlingar lör.-sön.

KOKs främste, Per Fredberg gjorde ett bra lopp på lördagen där han hade att tampas med en av Schweiz bäste orienterare , Mattias Kyburz.
  • Skapad: 22 APR 2013 10:13

Resultat Lördagen

 

Hela resultatlistan på Winsplits Online

H 21      
1. Mattias Kyburz  OK Tisaren  28,18
18. Per Fredberg KOK 44,16
27. Adam Nyman KOK 44,16
29. Johan Celander KOK 47,47
       
H40      
1. Mats Westerberg  OK TYR  40,35
6. Jonas Larsson  KOK                50,35
       
H45      
1. P-A Bergman   OK TYR         30,57
5. Lars Nyman   KOK                  35,25
13. Thord Salenbäck  KOK         46,58
       
D50      
1. Toruhn Palm  Garphyttans IF  34,18
6. A-M Ericsson  KOK                      39,3
       
H55      
1. Lars Harkman  Malung              29,33
15. S-E Brodin   KOK                           50,17
       
H60      
1. Göran Andersson  OK Tylöskog  35,42
12. Börje Muller  KOK                             56,23
       
D70      
1. Lena Leandersson  Älvdalen         26,48
7. Siv Andersson   KOK                          52,23
       
H70      
1. Lennart Höije  OK Ravinen              31,23
9. Yngve Johansson  KOK                     42,15
13. Lennart Lindberg  KOK                    54,01
       
H75      
1. Svante Nyström  VBOL                    34,21
8. Roger Andersson   KOK                    62,31
       
H80      
1. Lars Magnusson KOK 54,14
       
       

Resultat söndag   21/4

 

Hela resultatlistan på Winsplits Online

   
       
H21      
1. Mattias Kyburz  OK Tisaren             57,46
17. Per Fredberg   KOK                           89,00
20. Adam Nyman   KOK                          97,38
       
H21 kort      
1. Sebastian Månsson   Hagaby  56,53
3. Johan Celander  KOK                  88,46
       
H45      
1. Lars Karlsson                             Valbo 52,23
7. Lars Nyman   KOK                                  60,57
15. Thord Salenbäck   KOK                       78,03  
       
D50      
1. Toruhn Palm  Garphyttan                  40,04
6. A-M Ericsson   KOK                               47,34
       
H55      
1. Lars Persson  Hagaby                          40,46
11. S-E Brodin  KOK                                   56,02
       
H60      
1. AG Dahlgren   Hagaby                         50,42
10. Börje Muller   KOK                               71,29
       
D70      
1. Lena Leandersson  Älvdalen            29,21
6. Siv Andersson  KOK                               49,06
       
H70      
1. P-I Möllberg  Arboga                          31,14
5. Roland Öhman   KOK                            40,02
11. Yngve Johansson  KOK                       49,41
       
H75      
1. Folke Nyström  VBOL                       38,03
3. Roger Andersson   KOK                    66,23
       
H80      
1.  Arvo Hyvönen  Skattkärr                 40,48
3. Lars Magnusson   KOK                      62,46
       
Inskolning   Emeli Forslund   KOK Godkänd   
Skribent: Anne-Marie Ericsson

 Arvsfonden

 Ica Maxi Kristinehamn

Övriga sponsorer 

 

 

 

Postadress:
Kristinehamns OK - Orientering
Hultets friluftsgård
68191 Kristinehamn

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: kristinehamnsok@gmai...

Se all info