Hoppa till sidans innehåll

Höstens träningsprogram 2014

28 JUL 2014 10:30
Om drygt en vecka börjar KOK:s träningstävlingar med en sprint på garnisonsområdet. Mer info kommer.
  • Skapad: 28 JUL 2014 10:30

   

Träning och tävling hösten -14.

   

Vnr

Dag

Datum

Trän/tävl.

Karaktär

Plats

Ansvarig

 

23 juni - 4 aug

Sommartävlingar - se Tävlingskalendern och egen träning!

31

fre

01-aug

Ungdomens 10 - mila

stafett

   
 

lö-sö

2-3 aug

Markdubbeln

medel-lång

 

32

to

07-aug

Ungdom/Motion

sprint

Garnisonen

Stefan/Britt

 

09-aug

Hjo 2 dagars

medel

Hjo

 
 

10-aug

Hjo 2 dagars

lång

Hjo

 
 

ti

12-aug

Ungdom/Motion

medel

Bålberget

Sune/Yngve

33

to

14-aug

Krets Ungd/Motion

HD10-20

Degerfors

 
 

16-aug

Klarälvskavlen

stafett

Hagfors

 
 

17-aug

Lesjöforsmixen

lång

Lesjöfors

 
 

ti

19-aug

Ungdom/Motion

lång

Jutviken

Jörgen/Elisabet

34

to

21-aug

Ungdom/Motion

 medel  Hultet

Börje/Jonas

 

23-aug

Öka farta

medel

Falköpning

 
 

24-aug

Ostlöpet

lång

Falköping

 
 

ti

26-aug

Ungdom/Motion

provlöp

Bergskrossen

Leif C /Runo

35

on

27-aug

Ungdom/Motion

provlöp

Bergskrossen

Leif C /Runo

 

to

28-aug

Ungdom/Motion

provlöp

Bergskrossen

Leif C /Runo

 

to

28-aug

Krets Ungd/Motion

HD10-20

Karlskoga

 
 

30-aug

Krhmns OL-Weekend

lång-DM

Bergskrossen

 
 

31-aug

Krhmns OL-Weekend

medel

Bergskrossen

 
 

ti

02-sep

Ungdom/Motion

medel

Kvarndammen

Christer/Gunnel

36

to

04-sep

Ungdom/Motion

 sprint  Stenstaliden

Lars N/Per N

 

fre

05-sep

OK Mangen DM natt

natt

Mangskog

 
 

07-sep

Värmlandsserien

lång

Degerfors

 
 

ti

09-sep

Ungdom/Motion

medel/lång

Stensta

Christer E

37

to

11-sep

Krets Ungd/Motion

HD10-20

Marielund

Göran/Bosse

 

13-sep

DM OK Hierne

medel

   
 

14-sep

DM OK Jösse

stafett

Arvika

 
 

ti

16-sep

Ungdom/Motion

PreO Sprint

Bålberget

Siv/Roger

38

to

18-sep

Ungdom/Motion

 medel Björneborg 

Lennart L/Jan K

 

20-sep

Bahco Cup

medel

Lidköping

 
 

21-sep

Ungdomsstafetten

stafett

Lidköping

 
 

ti

23-sep

Ungdom/Motion

 medel Harberget 

Per F/Patrik N

39

on

24-sep

Ungdom/Motion

Rollenatta

 

Roland/Lars M

 

27-sep

Lindebygden

medel

   
 

28-sep

Lindebygden

lång

   
 

ti

30-sep

Ungdom/Motion

 medel Älvbron 

Birgitta/Runo

40

on

01-okt

Ungdom/Motion

Rollenatta

 

Roland/Thord

 

04-okt

Älgdrevet

lång

Vansbro

 
 

05-okt

Älgdrevet

medel

Vansbro

 
 

ti

07-okt

Ungdom/Motion

Skogssprint

Hultet

Sven-E./Anne-M.

41

on

08-okt

Ungdom/Motion

Rollenatta

 

Roland/Thord

 

11-okt

25 manna

stafett

Haninge

 
 

12-okt

25 manna korten

medel

Haninge

 
 

lö-sö

18-19 okt

Daladubbeln

stafett

Karlsbyheden

 

42

on

29-okt

Ungdom/Motion

Halloween

Karlskoga

OK Djerf

44

fre-sö

7-9 nov

O-event 

 

Borås

 
   

Övriga tävlingar - se tävlingskalendern!

Ladda hem din PDF fil HÄR!

   
Skribent: Birgitta Johansson
E-post: This is a mailto link

 Arvsfonden

 Ica Maxi Kristinehamn

Övriga sponsorer 

 

 

 

Postadress:
Kristinehamns OK - Orientering
Hultets friluftsgård
68191 Kristinehamn

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: kristinehamnsok@gmai...

Se all info